43. edycja Nagrody

data utworzenia:
43. edycja Nagrody

43. edycja Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” w 2018 roku

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur !

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu w imieniu organizatorów zaprasza do nadsyłania wniosków o przyznanie ogólnopolskiej Nagrody im. Oskara Kolberga.

Nagroda ustanowiona w 1974 r., w dorocznych edycjach honoruje artystów tworzących w dziedzinach ludowej sztuki plastycznej i rękodzieła, w obszarze literatury ludowej, śpiewu, muzyki instrumentalnej i tańca; wyróżnia twórców kultywujących tradycje i autentyczne wartości kultury swoich regionów, organizatorów przedsięwzięć artystycznych popularyzujących folklor i sztukę; nagradza badaczy, animatorów i dokumentatorów kultury tradycyjnej, którzy wzorem Oskara Kolberga, gromadzą i przekazują wiedzę o kulturze ludowej, wskazują na jej bogactwo i różnorodność, dokumentują, opracowują naukowo, chronią i zachowują dla przyszłych pokoleń.

Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach:

1) plastyki, muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańca;

2) literatury ludowej;

3) kapel ludowych;

4) zespołów folklorystycznych;

5) badaczy, naukowców, regionalistów, popularyzatorów;

6) nagroda honorowa dla instytucji i osób działających na rzecz kultury ludowej.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Nagrody oraz o wykorzystanie formularzy zamieszczonych na stronie internetowej http://www.nagrodakolberg.pl/regulamin.

Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w regulaminie oraz na wcześniejszy termin zakończenia naboru zgłoszeń kandydatur do Nagrody, który upływa w dniu 20 marca 2018 r.

Adres do korespondencji: Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

Al. Jana Pawła II / 11, 26-400 Przysucha,